Производството ще бъде разположено в комплекса за преработка на течни радиоактивни отпадъци. Там до 31 октомври ще продължат строително-монтажните работи, последвани от въвеждане в експлоатация и въвеждане в експлоатация. Борната киселина позволява да се контролира интензивността на ядрената верижна реакция чрез промяна на концентрацията на бора в топлоносителя. В момента атомната електроцентрала в Кола използва вносна киселина с планове да премине към местен продукт до края на 2025...

































