Японското Министерство на икономиката, търговията и промишлеността (METI) представи нова дългосрочна визия за развитието на ядрената енергетика, която бележи важна промяна в политиката на страната. След повече от десетилетие, през което основният фокус беше поставен върху рестартирането на реакторите, спрени след аварията във Фукушима, Токио вече открито признава, че това няма да бъде достатъчно за постигане на поставените енергийни цели през следващите десетилетия. Съгласно представеното предложение Япония ще трябва...














