ЕЛЕКТРОПРОИЗВОДСТВО – on line

АЕЦ Козлодуй - данни за електропроизводството

Генерация и товар на ЕЕС в реално време


Швеция – Пускането на втори енергоблок на АЕЦ „Оскарсхамн“ след модернизацията се измества за края на годината

18.03.2015

Модернизацията на системите за безопасност на втори блок на АЕЦ „Оскарсхамн“ ще завърши до края на годината.

 

 

Това съобщи на 13 март операторът на централата – компанията OKG.

Поредното удължаване на сроковете за завършване на ремонта, започнат през юни 2013 година, се обяснява с “по-точна оценка на времето, необходимо за завършване на дейностите, и на допълнителните анализи”.

В съобщението на компанията се отбелязва, че модернизацията на системите за безопасност на втори блок на АЕЦ „Оскарсхамн“ с електрическа мощност 638 MWи кипящ реактор BWR се намира в напреднал стадии и сега вече има “по-добро разбиране, колко време е необходимо за оставащите дейности”. Очаква се експлоатацията на блока да започне след 9 месеца.

Усъвършенстването на системите за безопасност на енергоблока е един от заключителните етапи от общата програма за модернизация на стойност 8 милиарда шведски крони (920 милиона долара). Неразделна част от програмата е и повишаване на електрическата мощност на енергоблока с 185 MW – до 823 MW, което е с почти 29%.

Източник: http://nuclear.ru/news/95161/

Tags: , ,

Comments are closed.

Психологически основи на безопасността в ядрената индустрия (обобщение)

Този цикъл от статии не е посветен на отделни технически проблеми, нито на конкретни организационни дефекти. Неговата основна цел е да опише ясно, последователно...

Още »

СЪПРИЧАСТНОСТ към децата – аутисти

Последни коментари

Търсене