ЕЛЕКТРОПРОИЗВОДСТВО – on line

АЕЦ Козлодуй - данни за електропроизводството

Генерация и товар на ЕЕС в реално време


PWC – Китай И Индия може да са двете най-големи икономики в света към 2050 година

29.03.2020

PWC (PricewaterhouseCoopers) публикува своето проучване „Дългия изглед – как ще се промени глобалният икономически ред до 2050 г.“ Докладът представя най-новите ни дългосрочни прогнози за глобален растеж до 2050 г. за 32 от най-големите икономики в света, представляващи около 85% от световния БВП.

 

 

Основните резултати от нашия анализ (обобщени също в придружаващото видео) включват:

Световната икономика би могла да се удвои до 2050 г., което значително надминава ръста на населението поради непрекъснатото подобряване на производителността, ръководено от технологиите
Развиващите се пазари (E7) могат да нараснат около два пъти по-бързо от напредналите икономики (G7) средно
В резултат на това се очаква шест от седемте най-големи икономики в света да бъдат нововъзникващи икономики през 2050 г., водени от Китай (1-ва), Индия (2-ра) и Индонезия (4-та)
САЩ може да бъде на трето място в световната класация на БВП, докато делът на ЕС-27 в световния БВП може да падне под 10% до 2050 г.
Обединеното кралство може да падне до 10-то място до 2050 г., Франция е от първите 10 и Италия от първите 20, тъй като те са изпреварени от бързо развиващите се икономики като Мексико, Турция и Виетнам съответно
Но развиващите се икономики трябва значително да подобрят своите институции и своята инфраструктура, ако искат да реализират потенциала си за дългосрочен растеж.
До 2050 г. развиващите се икономики като Мексико и Индонезия вероятно ще бъдат по-големи от Обединеното кралство и Франция, докато Пакистан и Египет могат да изпреварят Италия и Канада (на основата на публично-частното партньорство – ПЧП). По отношение на растежа Виетнам, Индия и Бангладеш биха могли да бъдат най-бързо развиващите се икономики за периода до 2050 г., като средният растеж е около 5% годишно. Фигура 3 показва прогнозния средногодишен темп на растеж на БВП през следващите 34 години за всички 32 държави, които моделирахме. Общият ръст на БВП също е разделен на това колко се дължи на нарастването на населението и колко на реалния БВП на глава от населението.

Световната икономика ще се забави с течение на времето с подчертано умеряване на темповете на растеж след 2020 г.

Със седалище в Лондон PWC PricewaterhouseCoopers е многонационална мрежа от професионални услуги на фирми, работещи като партньорства под марката PwC.

(Източник и изображение: PWC)

Препечатано от: http://www.energyglobalnews.com/pwc-china-and-india-could-be-the-two-largest-economies-in-the-world-by-2050/

Б.Р. Анализът е направен преди настъпването на COVID-19 по света.

Tags: ,

Comments are closed.

Тема на седмицата

МААЕ и нейната дейност. Въпроси и отговори.

  Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) е изправена пред финансова криза. Говорейки пред репортери във Виена, генералният директор на МААЕ Рафаел Гроси призна,...

Още »

Новите реактори ще имат ли достатъчно обогатен уран? Въпроси и отговори.

СЪПРИЧАСТНОСТ към децата – аутисти

Търсене

БЪЛГАРСКАТА АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА – НАЦИОНАЛНА, РЕГИОНАЛНА И СВЕТОВНА ЕНЕРГИЙНА СИГУРНОСТ-2023 ще се проведе от 7 до 9 юни

Последни коментари