10 години след подписване на френско-индийското споразумение, проектът за изграждане на АЕЦ още не е започнал. През 2008 г. Индия и Франция подписаха споразумение за сътрудничество в областта на мирното използване на ядрената енергия.
Първоначално трябваше да изградят АЕЦ на площадката „Jaitapur“ с мощност 9900 мегавата. Атомната централа трябваше да има шест енергоблока с мощност по 1650 MW всеки и се планираше да бъде най-голямата в страната. Но 10 години след подписването на документа, все още се водят преговори по проекта.
Преговорите започнаха първо с френската Areva, която се сблъска с финансови трудности и миналата година реакторният й бизнес премина към компанията EDF и тя пое преговорите.
По думите на бившия секретар на Комисията по атомна енергия на Индия Шекар Басу, има няколко фактора, които пречат на реализирането на проекта и един от тях е липсата на референтна АЕЦ. Като такава Areva предложи Трети енергоблок на АЕЦ „Фламанвил“. Той обаче ще бъде въведен в експлоатация чак през 2020 г.
В рамките на индийско-френското споразумение Франция достави в Индия уранов концентрат за работата на АЕЦ и помогна за развитието на научните изследвания в ядрената област.