„Русатом – Автоматизирани системи за управление“ ще си сътрудничи с китайски компании в областта на автоматиката на управлението на АЕЦ и електротехническото оборудване.
Това заяви генералният директор на РАСУ (част от „Росатом“) Андрей Бутко.
„През тази година сме подписали два меморандума. Единият е с компанията Sieyuan и е свързан с новото ни електротехническо направление“, каза Бутко. „Имаме предварително споразумение за локализиране на производството на комплектни разпределителни устройства – 330 kV в предприятията на „Росатом“. Искам да отбележа, че Русия засега няма собствени решения, свързани с високоволтовото оборудване“.
Второто споразумение е подписано с компанията СТЕС (China Techenergy Co.), която е китайският интегратор на автоматизираните системи за управление на технологичните процеси. „Те са аналог на РАСУ. За 10 години от нищо са създали огромно и най-съвременно производство и проявяват голям интерес към нашите разработки“, заяви Бутко.
Подробности на: https://ria.ru/atomtec/20180820/1526863607.html