В тази ситуация Бойко Борисов не посмя да се противопостави на американците, които имат свои интереси. В България работят две американски ТЕЦ. Националната енергийна компания (НЕК) е задължена в съответствие с договорите да им изкупува цялата произведена електроенергия на изключително високи цени.
Проектът АЕЦ “Белене”, ако беше завършен, би направил тези централи след 10 години абсолютно ненужни. Сега ние им гарантираме стабилен пазар.
Разбира се, българите имат желание да се съхранят другарските отношения. А има ли такава добра воля Бойко Борисов. Той, извинете, и сам не знае. Всичко зависи от това, кой ще му позвъни и наплаши по-силно. В отношенията между България и Русия е имало различни ситуации, но аз мисля, че трябва въпреки всичко да се запази другарският характер на общуване.