ЕЛЕКТРОПРОИЗВОДСТВО – on line

АЕЦ Козлодуй - данни за електропроизводството

Генерация и товар на ЕЕС в реално време


Италианската ENEL планира да продаде дела си в SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE на два етапа

06.08.2015

Италианската компания Enel планира да продаде дела си от 66% в словашката Slovenské Elektrárne. Компанията ще направи това на два етапа – чрез продажба на миноритарния си дял до края на тази година, а остатъка – след завършването на изграждането на два ядрени енергоблока в АЕЦ „Моховце“ в Словакия.

Правителството на Словакия притежава останалите 34% от Slovenské Elektrárne – най-големият производител на електроенергия в страната.

Изпълнителният директор на Enel Франческо Стараце заяви, че завършването на Трети и Четвърти енергоблок на АЕЦ „Моховце“ се очаква 1 година по-късно от планираното – през 2017 г. и 2018 г. съответно.

Enel е получила две финални оферти за дела си или част от него, от Energetický a Průmyslový Holding (EPH) и MOL Nyrt. EPH е чешка енергийна компания, а MOL Nyrt е унгарско-словашки консорциум. Финландската Fortum и Китайската национална ядрена корпорация също проявяват интерес към дяловете.

Подробности на: http://www.world-nuclear-news.org/C-Italys-Enel-plans-two-step-sale-of-Slovenske-Elekrarne-stake-31071501.html

Кратко видео за изграждането на новите мощности на АЕЦ “Моховце”: http://www.seas.sk/clanok/slovenske-elektrarne-najvacsi-investor-na-slovensku/201

Tags: , ,

Comments are closed.

Тема на седмицата

Какъв топлоносител трябва да бъде избран за малки модулни реактори? Въпроси и отговори.

Малките модулни реактори (SMR) могат да се превърнат в инструмент за истински ядрен ренесанс и възраждане на ядрената енергетика. Те, според скептиците, може да...

Още »

Новите реактори ще имат ли достатъчно обогатен уран? Въпроси и отговори.

СЪПРИЧАСТНОСТ към децата – аутисти

Търсене

БЪЛГАРСКАТА АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА – НАЦИОНАЛНА, РЕГИОНАЛНА И СВЕТОВНА ЕНЕРГИЙНА СИГУРНОСТ-2020 няма да се проведе заради епидемията от COVID-19

Последни коментари